2018 рік - Рік реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!"

/Files/images/я-маю-право.jpg

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №361/2017

Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту

«Я маю право!»

З метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя, постановляю:

Оголосити 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Кабінету Міністрів України:

1) затвердити план заходів на 2018 рік з реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!», передбачивши, зокрема:

інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права у відповідних сферах, зокрема через засоби масової інформації, шляхом запровадження телефонних «гарячих ліній», організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення та розповсюдження відповідних інформаційних матеріалів;

здійснення комунікаційних заходів з метою реалізації зазначеного проекту;

2) щокварталу інформувати Президента України про хід проведення Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити розроблення та виконання відповідних регіональних планів заходів, спрямованих на реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!», передбачивши, зокрема:

проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи, у тому числі у місцевих засобах масової інформації;

запровадження на регіональному телебаченні програм, орієнтованих на підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян;

проведення із залученням закладів освіти, закладів культури, установ, організацій олімпіад, конкурсів та інших заходів, спрямованих на підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах суспільного життя.

Рекомендувати органам місцевого самоврядування сприяти забезпеченню реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

14 листопада 2017 року

/Files/images/я-маю_cr-300x192.jpg

19.01.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 5 класу проведений правова година «Які я маю права»

24.01.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 2-Б класу проведена правова година «Дитина має право»

31.01.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 9-го класу проведено правовий брейн-ринг «На терезах Феміди».

08.02.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 4 класу проведено виховний захід “Великі права маленької дитини”

16.02.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 2-А класу проведено виховний захід «Права дитини – щасливе дитинство».

20.02.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 8 класу проведено усний журнал “Я маю право”.

21.02.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 6 класу проведено виховний захід «Закон и ми»

26.02.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 5 класу проведено виховний захід «Ти маєш право, але ти маєш і обов’язки.»

16.03.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 7-А класу проведено морально-правову експрес-гру “Подорож країнами Закону, Права і Моралі”

23.03.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 3-го класу проведено інтерактивну гру «Правова відгадайка»

23.03.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 2-Б класу проведена правова година «Я дитина – я теж маю право»

05.04.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 1 класу проведено інтерактивне спілкування на тему: “Права у казках”.

18.04.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 8 класу, проведено усний журнал «Права людини. Історія і сучасність»

23.04.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 6 класу проведено виховну годину «Громадянин правової країни»

05.05.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 7- Б класу проведено усний журнал «Конвенція про права дитини»

16.05.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 8 класу проведено ділову гру «Закон нашої держави»

17.05.2018 – в рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 3 класу проведено усний журнал “Школа прав дитини”.

13.09.2018 – у рамках просвітницького проекту “Я маю право”, з учнями 6 класу було проведено інтерактивне заняття з профілактики булінгу в учнівському середовищі “Stop bullying”.

21.09.2018 – у рамках просвітницького проекту “Я маю право” з учнями 1 класу проведена інтерактивна година спілкування «Великі права маленької дитини»

28.09.2018 – у рамках просвітницького проекту “Я маю право” з учнями 1 класу проведена виховна година “Подорож до Країни Права”

01.10.2018 – У рамках просвітницького проекту “Я маю право” з учнями 3-А класу проведено годину спілкування “Я, мої права та обов’язки”.

12.10.2018 – У рамках просвітницького проекту “Я маю право” з учнями 9 класу проведено урок-диспут «Знай та захищай свої права та права інших»

18.10.2018 – у рамках просвітницького проекту “Я маю право” з учнями 3-Б класу була проведена гра “Свої права ти добре знай, та їх шануй, не забувай”

14.11.2018 – У рамках просвітницького проекту “Я маю право” з учнями 5 класу проведено годину спілкування «Права і обов`язки дитини»

21.11.2018 – У рамках Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з вихованцями 6 класу проведено ділову гру “Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай”

22.11.2018 – У рамках просвітницького проекту “Я маю право” вихованці 7 класу провели інтерактивне спілкування з вихованцями 2 класу “Права дітей в европейських країнах“

05.12.2018 – У рамках просвітницького проекту “Я маю право” з учнями 4 класу проведено годину спілкування «Я, мої права та обов`язки»

Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг

Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за підтримки МФ «Відродження» та за сприяння Національної поліції України розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% – говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

За даними доповіді ВООЗ в 2016 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних (9% дівчат та 11% хлопців).

Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв’язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

Пам’ятайте, якщо помітили, що:

- у дитини немає друзів;

- дитина боїться іти до школи;

- має низьку самооцінку;

- у дитини з’являються зіпсовані речі;

- дитина сама наносить собі ушкодження;

- сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.

– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.

В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» ви можете дізнатися за посиланням http://pravo.minjust.gov.ua/

/Files/images/874555.jpg

/Files/images/6865315212.jpg

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» розпочато масштабну інформаційну кампанію по всій території України за напрямком #СтопНасильство.

Мета кампанії «СтопНасильство» – формування нульової толерантності до цього явища, інформування про зміни до законодавства, «гарячі лінії» та адреси для звернення за допомогою для жертв домашнього насильства, про обов’язок повідомляти про випадки домашнього насильства свідків, про відповідальність для кривдників.

Зокрема, у межах кампанії буде детально пояснено, що таке домашнє насилля, що робити у разі домашнього насильства, який захист гарантовано постраждалим, як отримати терміновий заборонний чи обмежувальний приписи. Також буде роз’яснено, на яку допомогу можна розраховувати жертвам домашнього насильства та як її отримати. Так, для жертв домашнього насильства передбачена безоплатна правова допомога, психологічна підтримка та соціальні послуги, тимчасовий притулок. Адреси та телефони відповідних служб будуть представлені в інформаційних матеріалах кампанії #СтопНасильство.

Питанням захисту прав жінок та дітей, зокрема, опікуватиметься система безоплатної правової допомоги.

/Files/images/888.jpg

/Files/images/8745.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 81

Коментарi